Mesleki Uygulamalar Dersi

Mesleki Uygulamalar dersini seçen öğrencilerimiz, dersin sorumlu hocasının da uygun bulacağı bir firmada haftada 1 gün olmak üzere 14 hafta uygulama yapacaklardır.

Derse başlayabilmek için, tarafların mutabakatını sağlamak üzere ZORUNLU /İSTEĞE BAĞLI/ MESLEKİ UYGULAMA DERSİ / BİTİRME PROJESİ KAPSAMINDA STAJ BİLGİLENDİRME FORMU

  • Öğrenci tarafından doldurulacak,
  • Ddersin sorumlu hocası tarafından imzalanacak,
  • Şirket tarafından imzalanıp kaşelenecek,
  • Tekrar ders sorumlu hocası tarafından imzalanacak,
  • MYO sekreterliğine öğrenci tarafından teslim edilecektir.

MYO Sekreterliği tarafından İnsan Kaynakları birimine iletilen form, öğrenci tarafından 2 hafta sonra teslim alınacaktır. Ders için formun en geç teslim tarihi ekle çıkar haftasının son günüdür. Bu süreye kadar öğrenci Mesleki Uygulama yapacağı firmayı belirlemiş ve staj sorumlusuna onaylatmış olmalıdır.

ÖĞRENCİ SİGORTASININ BAŞLADIĞINDAN EMİN OLMADAN MESLEKİ UYGULAMAYA BAŞLAMAMALIDIR.

Dersi sürdürürken, 4 haftada bir linki bulunan “MESLEKİ UYGULAMALAR FAALİYET ÇİZELGESİ” yapılan işler kısmı doldurularak, imzalanıp, dersin sorumlu hocasına teslim edilecektir. Formların düzenli teslimi önem arz etmektedir.

Eğer işyeri ayrı bir belge ile sizi kabul ettiğini beyan etmek isterse linkteki form MESLEKİ UYGULAMALAR DERSİ İŞYERİ KABUL DİLEKÇESİ doldurulmalıdır.

Dersi tamamlamak ve not alabilmek için; “Mesleki Uygulamalar Değerlendirme Formu” linkinden çıktı alınıp doldurulmalıdır. İşyerinin dolduracağı, öğrencinin ve dersin sorumlu öğretim elemanının doldurması gereken kısımlar eksiksiz doldurulmalıdır.
https://myo.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2017/05/Güncel-Staj-Formu.pdf

https://myo.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2016/11/MESLEKİ-UYGULAMALAR-DERSİ-DEĞERLENDİRME-FORMU.doc

https://myo.yasar.edu.tr/wp-content/uploads/2017/11/mesleki-uygulamalar-faaliyet-cizelgesi.pdf